Szkolenie E-learning stymulatorem przedsiębiorczości i innowacyjności w MMŚP

Gdy rozpoczyna się szkolenie, którego jestem uczestnikiem, to czuję się jakbym dostawała prezent. Prezenty mają jednak to do siebie, że po rozpakowaniu cieszą lub dziwą lub nawet smucą.  Dziś relacja z takiego szkolenia, które niestety mnie zdziwiło i zasmuciło.

16-18 czerwca 2010 byłam uczestnikiem szkolenia „E-learning stymulatorem przedsiębiorczości i innowacyjności w MMŚP” organizowanego pod egidą Akademii PARP. Było to jedno z pięciu szkoleń oferowanych w ramach projektu EFS’owego. Trwało 3 dni.

Celem szkolenia było „przekazanie kadrze kierowniczej małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) oraz dydaktykom wiedzy, najlepszych doświadczeń i sugestii wykorzystania technologii e-learning w biznesie. Wiedza i umiejętności w przedstawianym obszarze technologii informacyjnej i komunikacyjnej opartej o wykorzystanie komputerów i sieci komputerowych jest niezbędnym czynnikiem budowania przewagi konkurencyjnej i efektywności przedsiębiorstw”.

Co otrzymałam:
1. Przykłady biznesowe wdrożenia e-learningu w bankach, firmach farmaceutycznych itp. odczytane przez trenera z prezentacji w ppt, wykonanej przez osobę trzecią na podstawie materiałów reklamowych tychże firm. Trener nie brał udziału w tych wdrożeniach, znał je tylko z ww. materiałów.

2. Prezentację platformy e-learningowej  działającej na jednej z warszawskich uczelni, która to zawiesza na niej pliki w wordzie.

3. Trzy dni spędzone z przesympatyczną panią trener, która sobie zdzierała gardło czytając prezentację, która jako pracownik jednej z warszawskich uczelni próbowała odpowiedzieć na pytania dotyczące zastosowania e-learningu w biznesie, która po 2 godzinach postanowiła nas zapytać jakie firmy reprezentujemy a po 4 – jak się nazywamy.

Były też pozytywne strony tego szkolenia. Przesympatyczna grupa, składająca się m.in. z przedstawicieli firm szkoleniowych, którzy są zainteresowani oferowaniem szkoleń e-learningowych (super!). Mam nadzieję, że to zainteresowanie przełoży się na popularyzację tego sposobu nauki na polskim rynku.

Reklamy

4 thoughts on “Szkolenie E-learning stymulatorem przedsiębiorczości i innowacyjności w MMŚP

 1. Ideą Akademii PARP jest nie tylko uczenie (realizacja szkoleń), ale także promowanie e-learningu w Polsce. Szkoda, że dzieje się to w ten sposób… Szkoda, że uczestnicy szkoleń wychodzą z takimi opiniami – bo opinia o trenerze i formule prowadzenia szkolenia rzutuje na opinię o rynku/mechanizmach/formach realizacji szkoleń.

  Ciekaw jestem, czy robiona była ocena szkolenia (1 poziom Kirkpatricka) i jakie wyniki miało szkolenie. Czy wiesz coś o tym?

  • Tak, taka ankieta była prowadzona. Nie wiem jak pozostałe osoby oceniły szkolenie. Pozwolę sobie jednak na stwierdzenie, że te osoby, które przyszły na szkolenie z intencją dowiedzenia się czegoś więcej na temat e-learningu, by wprowadzić go do oferty swojej firmy mają dużo desperacji, aby dalej poszukiwać informacji.
   Na szkoleniu nie było (o ile dobrze pamiętam) osób reprezentujących klientów.
   Mi też jest przykro, że taka ogromna szansa popularyzacji tego narzędzia szkoleniowego nie jest optymalnie wykorzystana 😦

 2. …rzeczywiscie ankieta byla przeprowadzona – wynikow jeszcze nie znamy.
  Ogolnie rozmowy w czasie przerw byly bardziej produktywne!:)

 3. Ciekaw jestem, czy PARP wyciągnie jakiekolwiek wnioski dot. przygotowania merytorycznego wykonawcy i przeprowadzenia szkolenia. Słabą stroną tego projektu szkoleniowego jest to, że jest prowadzony przez uczelnię /wykładowców akademickich/. Tak przynajmniej wynika z materiałów, które wysyłają do firm szkoleniowych. pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s