Wizyta na targach „Expo” podczas konferencji „Szkolenia 2010” w Warszawie

16 czerwca odbył się kolejny kongres „Szkolenia 2010″ organizowany przez Nowoczesną Firmę w warszawskim hotelu Marriott.

Targi Expo zgromadziły kilkudziesięciu (bliżej koło 20 niż 80) wystawców. Głównie firmy szkoleniowe, wyspecjalizowane np. w szkoleniach z obszaru produkcji czy też zarządzania projektami. Tematykę e-learningu reprezentowała chyba tylko jedna firma oferująca szkolenia na temat BHP.

Zdecydowanie nie przekonała mnie formuła targów. Odbywają się równolegle do kongresu a więc jego uczestnicy mogą zwiedzać stoiska tylko w czasie przerw. Dodatkowo na targi mogą także, po zarejestrowaniu się, wejść osoby związane z branżą HR.

Gdy przyszłam na targi w czasie trwania konferencji, to wystawcy dosłownie się na mnie „rzucali” chcąc zaprezentować swoje produkty, gdyż byłam jedynym potencjalnym klientem w okolicy. Generalnie za cenę 4000 zł – 5000 zł za stoisko otrzymuje się jeden dzień targowy, w czasie którego uczestnicy przez większość czasu przebywają na konferencji. Poziom cen – wyższy niż w Poznaniu i Hannoverze, biorąc pod uwagę cenę jednego metra kwadratowego stoiska.

Szkoda też, że nie są to targi dla trenerów lecz dla działów HR. W efekcie segment HR ma trzy imprezy targowe (2 x Kadry i Szkolenia) a trenerzy nie mają ani jednej.

Warto zobaczyć, aby wyrobić sobie zdanie. Raczej nie będę brała pod uwagę tej imprezy jako wystawca. Choć może wystawcy się odezwą i będą mieli odmienne zdanie. Czekam na Wasze komentarze.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s