Wypróbuj testy przygotowane na Perception firmy Questionmark

O zastosowaniu testów w szkoleniach niewiele się mówi, przynajmniej takie mam wrażenie. Tymczasem dzięki dostępnemu oprogramowaniu każdy trener czy pracownik firmy może w prosty sposób tworzyć pytania testowe, układać je w testy, zapraszać uczestników oraz monitorować wyniki.

Ja mam przyjemność pracować w tym zakresie z firmą Questionmark na jej rozwiązaniu „Perception”, które od niedawna jest także dostępne jako SaaS, czyli Software as a Service. Oznacza, to w praktyce, że nie trzeba kupować licencji, lecz płaci się tylko za zrealizowane testy. Jest to znakomite rozwiązanie nie tylko dla trenerów ale i dla firm.

Zapraszam do testów wykonanych przeze mnie w nawiązaniu do szkoleń miękkich. Moim celem było pokazanie jak można wykorzystać testy do wzbogacenia takich treningów oraz jakie możliwości daje „Perception” w zakresie ilości typów pytań (jest ich 22, ja wykorzystałam tylko część z nich, np. nie ma pytania wzbogaconego a animację flash ani film – co w „Perception” jest możliwe).

Program umożliwia też zamieszczanie feedbacku, zarówno w postaci tekstowej jak i wzbogaconej o np. zdjęcia (aby zobaczyć feedback rozwiąż przynajmniej kilka pytań i kliknij przycisk na dole testu „Submit”).

Testy najlepiej rozwiązywać na przeglądarkach Internet Explorer oraz Mozilla Firefox. Na Google Chrome także działają, ale „rozpada” się trochę grafika.

Pierwszy test nawiązuje do szkolenia typu podstawy zarządzania personelem i dotyczy cyklu komunikacyjnego w zarządzaniu. Aby wykonać test, kliknij tu: http://www.telerat-demo.eu/perception5/open.php?NAME=test-PL&SESSION=5158860394267196

Drugi test dotyczy prowadzenia rozmowy oceniającej (zwanej w niektórych firmach także rozmową ewaluacyjną lub roczną). Często pracownicy po roku nie pamiętają dokładnie procedury prowadzenia takich rozmów, dlatego jeśli firma nie zdecyduje się na przeprowadzenie szkoleń przypominających, to warto zaprosić pracowników nie tylko do przeczytania prezentacji ale i do wykonania testu w celu samooceny. Tu znajdziesz przykładowy test: http://www.telerat-demo.eu/perception5/open.php?NAME=test-PL&SESSION=1267395529388643

Tu znajdziesz link do strony producenta http://www.questionmark.com/us/index.aspx

W Polsce program sprzedawany jest przez niemiecką firmę Telerat GmbH http://www.telerat.de/

3 thoughts on “Wypróbuj testy przygotowane na Perception firmy Questionmark

  1. Pingback: Spotkajmy się na Online Educa w Berlinie 2.12.2010 | Webinar, webcast, e-learning

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s