Pięć rad dla prowadzących webinary

Polecam 2-minutowy film Kena Molay’s z radami dla prowadzących webinary.

Znajdziecie w nim 5 porad:

1. Przed webinarem przejrzyj swoje materiały informacyjne i promocyjne pod kątem korzyści dla uczestników, o których mówiłeś zapraszając ich na swoje wystąpienie. W czasie webinarium przekaż te korzyści jak najszybciej. Inne informacje, nawet najbardziej fascynujące, muszą pozostać tłem.

2. Trenerzy w czasie szkolenia o tym jak szkolić dorosłych dowiadują się, że warto powiedzieć uczestnikom o czym będzie zaraz mowa, przekazać tę porcję wiedzy a następnie powiedzieć, co się powiedziało. W czasie webinaru jest trochę inaczej. Ken radzi „Powiedz uczestnikom jaką korzyść otrzymają, połącz przekazywane informacje z obiecaną korzyścią a w podsumowaniu pokaż jeszcze raz korzyść, którą dostarczyłeś i o której mówiłeś”.

3. Nie utrzymasz uwagi uczestników przez godzinę. Zamiast tego musisz użyć narzędzi, dzięki którym wielokrotnie ponownie pozyskasz uwagę uczestników (pamiętacie poprzedni post o webinarach MS Consult i o wartkiej moderacji, wplataniu filmów i zabaw?)

4. Zarezerwuj czas na odpowiedzi na pytania uczestników, na które nie odpowiedziałaś w czasie sesji. Zrób to bezpośrednio po sesji.

5. Testuj na żywo swoje prezentacje przed webinarium, tylko w ten sposób zmierzysz ich czas trwania, zapobiegniesz jego przekroczeniu a także wytestujesz słownictwo.

Aby obejrzeć film, kliknij tu.

Blog Kena Molay’a znajdziesz tu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s