„How to webcast?” to udany projekt popularyzacji zdalnej edukacji

16.07.2010 byłam uczestnikiem bardzo owocnego spotkania nt. prowadzenia webinarów, które odbyło się w ramach projektu „How to webcast” organizowanego m.in. przez Obserwatorium Zarządzania. Cele tego projektu to:

a) „(…) przygotowanie, przetestowanie oraz promocja spójnej metodyki nauczania on-line przy pomocy technologii webcast”.

b) „(…) podniesienie świadomości środowiska szkoleniowego w zakresie wykorzystania mediów strumieniowych w edukacji”.

Materiały cytowane w czasie spotkania można ściągnąć z Slideshare. Znajdziecie tam podstawowe informacje nt. metodyki prowadzenia webinarów i warsztatów online (Uwaga! tylko dwa pliki z ośmiu są po polsku).

Najciekawsze dla mnie była wymiana doświadczeń zdobytych w czasie prowadzenia projektu „How to webcast?”, w którym do tej pory uczestniczyło ok. 300 osób. Okazało się na przykład, że tylko jeden uczestnik miał na tyle duży techniczny problem z przystąpieniem do webinarów organizowanych w ramach projektu, że nie mógł wziąć w nim udziału. Ciekawe jest także, że to panie miały więcej sukcesów w czasie prowadzenia własnych webinarów na warsztatach online, które były dla uczestników okazją do wcielenia się w rolę trenera online.

Uczestnikami były osoby pracujące w obszarze szkoleń – czy to jako trener czy też specjalista ds. szkoleń. Do dobry znak, że istnieje zainteresowanie w tym segmencie rynku. Pozostaje mieć nadzieję, że przynajmniej część uczestników „zaraziła” się bakcylem webinarów i warsztatów online.

Spotkanie było bardzo ciekawe. Wiem, że niestety to już ostatnie w tym projekcie – oprócz planowanego na jesień spotkania podsumowującego. Wszystkich zachęcam od obserwacji strony projektu (także na Faceboooku). To na prawdę wartościowa inicjatywa.

Reklamy

3 thoughts on “„How to webcast?” to udany projekt popularyzacji zdalnej edukacji

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s