Spreed – ciekawe (i tanie) rozwiązanie do webinarów i warsztatów online

Kilka dni temu miałam chwilkę, aby zajrzeć wreszcie na stronę niemieckiej firmy Struktur AG, która oferuje rozwiązanie do webinarów o nazwie Spreed.

To co mnie zainteresowało w Spreed’ie, to możliwość nagrywania głosu trenera wraz z obrazem prezentowanych slajdów. To powoduje, że każde przeprowadzone szkolenie w sieci może stać się wizytówką trenera i znakomicie przyczynić się do budowania jego wizerunku w mediach społecznościowych. Dzwoniąc na infolinię dowiedziałam się, że jest to najtańsze z płatnych oprogramowań w Europie.

Inspiracja, aby poszukać info o Spreed’ie przyszła z dwóch stron -Spreed udostępniany jest uczestnikom portalu społecznościowego Xing (obecny także w Polsce, ale zdecydowanie mniej popularny niż Golden Line) a drugi kierunek to Martin Schulz, którego webinarach już pisałam i który korzysta z tego rozwiązania.

Tak więc mimo, że tanie, to wybróbowane. A więc kilka detali….

Firma oferuje trzy rozwiązania: Channel, Channel Pro i Webinar. Cechą charakterysytyczną Spreed jest możliwość wdzwaniania się do webinarium przez telefon. Jest to jak zauważyłam na niemieckim rynku, ceniona cecha, więc i Spreed się ceni i dlatego pakiet Channel Pro, który daje uczestnikom tę możliwość kosztuje w wersji dla 20 uczestników na rok 1 184 euro (z VAT).

Zaraz, zaraz przecież napisałam, że Spreed jest najtańszy w Europie. Tak, tu znajdziecie zestawienie europejskich programów do webinarów i warsztatów online przygotowane przez pismo informatyczne IX na początku 2010 r. Spreed jest rzeczywiście w czołówce. Niska cena dotyczy bowiem rozwiązania Channel i oznacza, że za roczny abonament na webinary do maksymalnie 50 osób zapłacimy 236,80 euro (z VAT) a za wersję do 20 osób 117,81 euro (z VAT). Channel jest tańszy ale nie ma w porównnaiu do Channel Pro możliwości nagrywania i wdzwaniania się przez telefon stacjonarny. Ciekawostką jest jednak to, że możliwość nagrywania można dokupić za 200 euro / rok.

Oznacza to, że za ok. 320 euro / rok można mieć dostęp do bardzo dobrego rozwiązania dla 20 osób, przy 50 uczestnikach zapłacimy ponad 400 euro / rok. Jeśli wykupi się pakiet 20 osobowy i w ciągu roku zajdzie konieczność upgradu, to można to oczywiście zrobić.

Ostatnie rozwiązanie – Webinar – to nic innego jak pełna wersja oprogramowania lecz … udostępniana na jeden webinar lub warsztat online dla maksymalnie 10 uczestników – koszt 23,68 euro z VAT lub na 25 – koszt 82,11 euro z VAT.

Spreed jest rozwiązaniem bardzo dojrzałym i oferuje wszystkiego co dusza trenrea potrzebuje, łącznie z narzędziem do mind mappingu w czasie warsztatu online.

Wersja testowa do trzech osób jest dostępna tu.

Link do stron z cenami (planów cenowych jest więcej niż podałam we wpisie)

Reklamy

2 thoughts on “Spreed – ciekawe (i tanie) rozwiązanie do webinarów i warsztatów online

  1. Marta,
    Fajny blog, ciekawie, treściwie, wartościowo, duży szacun! :-).
    Zastanawiam się nad narzędziem do webinarów dla nas. Będę zaglądał co jakiś czas po inspiracje.
    P.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s