Blog Day – pięć ciekawych blogów ode mnie

Blog Day 2010
Jako że dziś „Blog Day” i  ja postanowiłam wnieść swój wkład w to wydarzenie i oto moje pięć propozycji ciekawych blogów, które czytam i cenię, a które odbiegają od tematu mojego bloga:

1. http://www.socialmediaexaminer.com/ – amerykański blog o social media. Zawsze masa konkretnych porad (czasem nawet trochę ich za dużo). Uwielbiam grafikę na tym blogu. Wiele się z niego uczę.

2. http://krimi2null.de/ – Krimi 2.0 to inicjatywa, która na mnie zrobiła ogromne wrażenie. Niemcy to kraj filmów kryminalnych. W niedzielę o 20.00 ulice prawie zamierają, bo wszyscy oglądają Tatort, kryminał, który swe początki w 1970 roku. Przed kilkoma miesiącami powstała więc inicjatywa, aby nakręcić film kryminalny w oparciu o web 2.0. Co? Tak, bowiem twórcy kryminału konsultują z internautami wszyskie poczynania prowadzące do nakręcenia prawdziwego filmu a o kolejnych krokach można oczywiście szczegółowo przeczytać na blogu. Także ty możesz głosować! Film w kinach ma się pojawić 11.02.2011 r.

3. http://www.workshifting.com/ to blog sponsorowany przez Citrix Online i New Marketing Labs. Jest poświęcony pracy zdalnej. Autorami wpisów są osoby pracujące na przykład z domowych biur i muszące zmierzyć się z wszystkimi pułapkami tego rozwiązania (np. inni domownicy, którzy rozpraszają uwagę lub spadająca motywacja). Tak więc blog pełen porad, reflekcji i zabawnych historii. Jest też trochę whitepapers na przykład na temat prowadzenia efektywnych wirtualnych spotkań.

4. http://aniasumara.wordpress.com/ to blog Ani Sumary, która poznałam w zeszłym roku na spotkaniu Sietar Polska a potem miałyśmy okazję się spotkać na szkoleniu o tematce międzykulturowej u Ani Frieling. Ania zdecydowała się na wielki krok – podróż dookoła świata i ten blog jest relacją z drogi.

5. http://www.sprawnymarketing.pl/ – blog firmy MaxRoy.com o marketingu internetowym. Wiele się z niego uczę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s