Własny webinar / webcast prosto z biura coworkingowego

Webinar i webcast w z biura coworkingowegoCzy warto myśleć o prowadzeniu własnych webinarów, gdy w domu czy też biurze nie mamy dobrego łącza? Testowałam biura coworkingowe, jako rozwiązanie mojego problemu braku rozsądnego internetu w domu. Wynik testu – da się prowadzić webinary z takiego biura, ale trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

1. Sprawdź łącze internetowe. Nie jest to odkrywcze, ale najczęściej w reklamach widnieje tylko informacja o parametrze download. Do prowadzenia webinaru potrzebny jest parametr upload. Ten najlepiej sprawdzić osobiście i to kilka razy. Da Ci to odpowiedź na pytanie – czy łącze „trzyma” jakość, czyli czy jest stabilne.

Dobre biuro coworkingowe zaskoczyć Cię może profesjonalnym łączem, tzw. symetrycznym. Polega ono na tym, że download i upload mają tę samą lub podobną wartość.

2. Sprawdź, czy do biura nie docierają odgłosy ulicy. W jednym z biur, położonych niedaleko pewnego warszawskiego szpitala, które miało okna rodem z PRLu, przeżyłam istny horror, gdy co 5 minut ulicą pomykała karetka pogotowia na sygnale.

3. Ustal, o której prowadzić webinar. Najlepiej jednak w takim momencie, gdy w biurze nie ma innych osób. Wtedy jest gwarancja, że całe łącze jest dla Ciebie. W innym wypadku odbywa się mała loteria, bo jeśli kilka osób będzie w tym czasie prowadziło własne telekonferencje albo ściągało pliki filmowe, to możesz polec.

4. Sprawdź czy jest echo. Biuro coworkingowe to często open space’y. Sprawdź, czy nie ma pogłosu, gdy mówi się głośno.

5. Jeśli zdecydujesz się prowadzić webinar w ciągu dnia, to sprawdź czy pokoje do pracy / spotkań są solidnie od siebie odgrodzone. W niektórych biurach coworkingowych zainstalowano ścianki dzielące pokoje, które NIE sięgają sufitu. Trudno przez godzinę sąsiadowi nadawać non-stop przez ścianę! Patrz więc punkt 3.

A ponieważ miło jest się dzielić dobrymi adresami, to biuro coworkingowe, które przeszło test bojowy webinaru to Noa Cowork, przy Politechnice Warszawskiej. Posiada profesjonalne symetryczne łącze, choć jeszcze dostawca musi popracować nad jego stabilnością, jest cicho położone na 6.piętrze pięknej, starej kamienicy. A właściciele są elastyczni co do godzin pracy i pomocni w sprawach technicznych.

Reklamy

2 thoughts on “Własny webinar / webcast prosto z biura coworkingowego

  1. Ciekawa opcja z tym biurem. Bo znalezienie solidnego dostawcy internetowego w nieokablowanym miejscu to duży problem. Ja ostatnio dzwoniłem po ogólnopolskich dostawcach radiowych i niestety większość nie rozróżnia prędkości pobierania od wysyłania. Nie mówiąc już o gwarancji minimalnego połączenia za dodatkową opłatą (na terenie miasta Warszawy) albo internecie symetrycznym..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s