Netviewer i Citrix, czyli zmiany, zmiany

netviewer i citrixZ pewnością pamiętacie, że kilka miesięcy temu firma Citrix przejęła niemieckiego netviewera, obecnego także na polskim rynku. Dziś, gdy wjedzie się na stronę http://www.netviewer.com/pl/ widać już tylko produkty Citrixu i to w mocno okrojonym wyborze. Oferowany jest bowiem tylko GoToMeeting, czyli typowy program do spotkań online i GoToAssist, program do wsparcia technicznego na przykład w obszarze IT.

Co z obecnymi użytkownikami produktów netviewer? Za blogiem Online Meeting Tools Review podaję informację, że obecni klienci netviewera będą mogli korzystać z zakupionych rozwiązań tej niemieckiej firmy do czasu wygaśnięcia licencji.

To z pewnością początek zmian, bowiem na niemieckiej stronie Citrixu do 30-dniowego testowania dostępne są także te dwa produkty oraz dodatkowo GoToMyPC. Brak GoToWebinar – flagowego produktu firmy do prowadzenia tego typu spotkań w internecie. Ten można zakupić tylko przez stronę amerykańską.

Jako ciekawostkę podaję link do nowego produktu Citrixu – GoView. Służy do nagrywania widoku ekranu (screencast), obróbki tego filmu a następnie dzielenia się nagraniem w sieci.

Produkt jest na razie w wersji beta, więc bezpłatny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s