Mobilne webinary i webcasty

Kilka tygodni temu byłam na pewnych targach branżowych dedykowanych głównie branży elektrycznej i oświetleniowej. Jeden z moich rozmówców, gdy mówiłam, że zajmuję się szkoleniami online a także wykorzystaniem webinarów w komunikacji marketingowej, zakrzyknął „Ale do tego potrzebny jest komputer, a ja widzę po sobie, że w mojej pracy odchodzę od komputera na rzecz smartfona. Każda więc aplikacja na komputer będzie mi przeszkadzać.”

Czy można korzystać z programów do webinarów na urządzaniach mobilnych? Na to pytanie odpowiada test portalu Webconferencing-test, który pozwalam sobie w tym poście zacytować. 

Smartfony i tablety zyskują bardzo szybko na popularności, statystyki prognozują dwucyfrowe wzrosty liczby tych urządzeń. Co prawda, gdy pytam osoby posiadające smartfony i jednocześnie nie będące przedstawicielami branży socialmediowo-internetowej, o to jak korzystają z nich, to okazuje się, że główne ich zastosowanie to telefon. Ale wierzę, że wnet to się zmieni.

Niemiecki portal Webconferencing-test testujący programy do spotkań online (które w wypadku niektórych producentów są tożsame z programami do webinarów) podsumował przygotowanie producentów do wejścia w świat mobilnych rozwiązań. Poniższa grafika prezentuje najlepsze zdaniem portalu dziewięć programów do spotkań online i możliwości korzystania z nich na smartfonach i tabletach. Ważne jest także, że programy, które już są dostępne w wersjach mobilnych nie mają pełnych funkcjonalności, takich jak wersje dostępne na klasyczne komputery.

programy do  spotkań online i smartfony, tablety

Całe zestawienie dostępne jest tu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s