Czy webinar jest narzędziem komunikacji marketingowej w USA?

Ukazało się badanie robione dorocznie przez ekipę Social Media Examiner dotyczące korzystania w mediów społecznościowych, w co nie będę się zagłębiać, ale …. jego ramach zapytano respondentów także czy do komunikacji marketingowej stosują webinary.

Wyniki nie zaskoczyły. Na pierwszym miejscu innych narzędzi (niż te bezpośrednio związane z mediami społecznościowymi typu Facebook) znalazł się e-mail marketing. Natomiast 25% firm powiedziało, że korzysta z webinarów do komunikacji
z rynkiem. 

Kolejne pytanie jest jeszcze ciekawsze. Zapytano bowiem:

„Z jakich narzędzi komunikacji marketingowej, innych niż social media marketing, będziesz korzystał częściej w najbliższej przyszłości’.

42% powiedziało, że zamierza zwiększyć swoje zaangażowanie w webinary, 15% – pozostanie na tym samym poziomie, 42% – nadal ich nie użyje a tylko 1% będzie robił mniej webinarów.

Ciekawe są wyniki szczegółowe. To głównie małe firmy planują wzrost wykorzystania webinarów w działaniach marketingowych. Aż 49% wolnych strzelców mówi TAK webinarom, a tylko 27% firm o zatrudnieniu między 500 – 1000 osób.  Te wyniki mnie szczególnie ucieszyły, bowiem planuję szkolenie właśnie na ten temat dla tej grupy docelowej, na które serdecznie zapraszam.

52% firm z branż B2B planuje większe wykorzystanie webinarów a tylko 33% firm B2C. Te wyniki nie zaskakują. Uważam webinary to idealne narzędzie dla branż B2B. Nie każda branża B2C jest w stanie to narzędzie zastosować.

Kto brał udział w badaniu? 3342 uczestników zawodowo w taki czy inny sposób zajmujących się marketingiem.

33% to osoby prowadzące swoje działalności gospodarcze, 30% – pracujące w firmach do 100 osób, a 19% – w firmach powyżej 100 pracowników. Połowa reprezentowała branże B2B a połowa B2C.

Raport dostępny jest w języku angielskim jak plik pdf. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s