Zipcast, czyli SlideShare dodaje program do webinarów

Webinar z zipcastZ pewnością część z was zauważyła jakieś 2 miesiące temu poruszenie w internecie spowodowane przez włączenie usługi Zipcast w ramach serwisu Slideshare.

Zipcast to uproszczony do granic rozsądku program do webinarów. Umożliwia prezenterowi włączenie audio i zaprezentowanie swojej prezentacji umieszczonej na Slideshare. Uczestnicy mogą korzystać z czatu, aby komunikować z prelegentem. Mały „problem” polega na tym, że w Zipcast nie da się zaplanować webinaru. Po prostu otwierasz aplikację, dajesz znać przez Facebook i Twitter (za pośrednictwem Slideshare), że właśnie zaczynasz, czekasz chwilę na uczestników i zaczynasz 🙂

Trochę to za proste, choć w niektórych wypadkach pożądane. Na przykład, gdy musimy zwołać ad hoc spotkanie online i pokazać kilku osobom prezentację.

Zipcast

Webinar na 2000 osób za pomocą Zipcast organizowała Mari Smith. Dużym problemem w czasie tego webinaru był dźwięk. Strasznie przerywało i po prostu źle było słychać. Oczywiście formularz zaproszeń i zarządzanie zaproszeniami uczestników odbywało się za pomocą innego programu. Mari musiała także w specyficzny sposób przygotować prezentację, bo Zipcast nie ma narzędzi do pokazywania / zaznaczania na slajdach. Więc to co w innym programie by pokazała wskaźnikiem, tu oznaczyła numerkami i mówiła „A teraz spójrzcie na … oznaczone numerem 2”. Też tak można 🙂

Z Zipcastem zmierzył się także Elijah Young piszący do mojego ulubionego bloga Social Media Examiner. Po analizie i przetestowaniu doszedł do wniosku, że jednak na razie się nie rozstanie z Webex i GoToWebinar – „There is zero reason to leave Webex or GoToMeeting in favor of Zipcast, and that’s sad, because its simple interface and quick-start meetings felt like a promise of something better.”

Pomyślałam jednak, że warto się spotkać w Zipcast. Jeśli macie ochotę kliknijcie w link do ankiety w Doodle, aby wybrać termin: http://www.doodle.com/kqtxghbzvqk3kwaq, dajcie proszę znać w komentarzu do tego postu. Gdy zbierze się kilka osób, przygotuję ankietę dot. godziny i daty spotkania i będziemy testować 🙂 Zapraszam.

 

Podobne posty:

Test programu Adobe Connect
Test programu ClickWebinar / ClickMeeting
Test programu Webex Meeting, Event, Training Center
Test programu GoToWebinar
Test programu Spreed cz. 1 oraz cz. 2
Adobe Connect Now – Film z wirtualnego pokoju
Microsoft Lync  Oto mój screencast z Microsoft Lync
Talk Fusion  Oto test Talk Fusion  

 

 

 

 

Reklamy

9 thoughts on “Zipcast, czyli SlideShare dodaje program do webinarów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s