Nowości w ClickWebinar – czat moderowany i ukrywanie listy uczestników

logo ClickWebinar

13.09.2010 – Zapraszam do przeczytania nowego aktualnego postu nt. ClickWebinar / ClickMeeting

Najważniejsza dla mnie zmiana w nowej wersji ClickWebinar to uzupełnienie czatu o narzędzie moderacji. Sposób jego działania i obsługi przestawia film, ale w skrócie powiem, że chodzi o to, aby pytanie zadane na czacie przez uczestnika webinaru było widoczne dla wszystkich uczestników dopiero po jego akceptacji przez moderatora lub prowadzącego.

Pozwala to zarządzać czatem, tak aby pojawiały się na nim pytania związane z tematem spotkania a czat był czytelny, pomocny dla uczestników i aby nie rozpraszał niekontrolowanym zalewem informacji.

Dzięki temu narzędziu uczestnicy nie  zareklamują (mi to się zdarzyło dwa razy) swoich produktów i usług ani nie odbędą bez naszego przyzwolenia prywatnej rozmowy na temat nie związany w webinarem.

Inna funkcja ClickWebinar, która już istnieje w programie jakiś czas, ale zauważyłam ją dość niedawno, pozwala na usunięcie z widoku uczestnika widoku listy uczestników. Jeśli nie chcesz, aby uczestnicy wiedzieli swoje imiona i nazwiska a także, aby widzieli ile osób uczestniczy w spotkaniu, to warto skorzystać z tej funkcji. Po detale odsyłam ponownie do powyższego filmu.

clickwebinar - lista uczestników wyłączona

Warto jeszcze dodać, że do tablicy interaktywnej dodano możliwość umieszczania na niej zdjęć z serwisu Flickr. To unikatowa funkcja. Zazwyczaj na tablicy można pisać i rysować. Co prawda, aby wstawić własne zdjęcie należy mieć konto z serwisie Flickr (czyli najpierw zdjęcia na Flickr potem do ClickWebinar), ale dla chętnych rejestracja nie powinna być problemem.

clickwebinar i flickr

Przypominam także, że jest już polska strona programu ClickWebinar i że można testować darmową 30-dniową wersję tego programu.

Moją całą recenzję programu znajdziesz w tym poście.

Jeśli masz zamiar kupić licencję na ClickWebinar lub ClickMeeting i uważasz, że mój post / blog pomógł Ci w podjęciu decyzji, będzie mi miło jeśli kupisz ją przez mój link partnerski (otrzymam 20% prowizji o ceny zakupu). Aby to zrobić, kliknij tu:

Reklamy

One thought on “Nowości w ClickWebinar – czat moderowany i ukrywanie listy uczestników

  1. Pingback: ClickWebinar – przedpremierowy test polskiego programu | Webinar, webcast, e-learning

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s